Blog

Proteinli Çabuk Çorba Nedir? Nasıl Kullanılır ?

Protein açısından zengin besleniyor ve fazla kalori tüketmekten çekiniyorsanız gün içerisinde doyurucu ve besleyici alternatiflere ihtiyaç duyarsınız. Proteinli çorba evde, ofiste yada dışarıda protein ihtiyacınızı karşılamanın en pratik yoludur.

Bir pakette 14 gram protein bulunur ve enerji değeri 100 kcal’in altındadır. Monosodyum Glutamat, yapay renklendirici ve koruyucu içermez.

Proteinli Çorba ofiste acıktığınız zaman içmek için idealdir. Özellikle öğle yemeklerinden sonra bastıran uyku halini önlemek için uzmanlar protein açısından zengin öğünler tüketmenizi önermektedir. Ayrıca protein tokluk hissini güçlendirdiği için de bir sonraki öğünde yeme ihtiyacını azaltır. Akşam saatlerinde evde yüksek kalorili bir öğün tüketmek istemeyenler de Proteinli Çorbaya sıcak su ilave ederek 1 dakikada kolayca hazırlayabilir.

Nasıl Hazırlanır

250 ml su dolu kupanın içerisinde bir paketi azar azar dökerek 1-2 dakika boyunca karıştırınız. Çorbanın tam karışması için kaynar su kullanmayın. Bardağa suyu döktükten sonra 1 dakika bekleyin ardından çorbayı ilave edin.

Leave a comment