Blog

GLUTAMİN NEDİR ? NASIL KULLANILIR ?

FAYDALARI NEDİR ?

Glutamin spor dünyasındaki en popüler takviyelerden biridir. “RECOVERY” yani vücudun toparlanmasında kilit rol üstlenir.Vücudunuzdaki aminoasit havuzunun %60 ‘ını oluşturan yıpranmış kasların tamiri ve yeni kas inşası için en çok ihtiyaç duyulan aminoasittir. Ayrıca geçtiğimiz bir kaç sene içinde yapılan araştırmalar, glutaminin büyüme hormonu salgılanmasına da yardımcı olduğunu ve protein sentezini desteklediğini göstermiştir. Bu da kolay kas kütlesi kazanmanız anlamına gelir. Glutamin kas hücrelerine nitrojen taşınmasını sağlayarak bu sürece destek olur. Ancak glutamin tek faydası protein sentezi değildir.

Glutamin bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı vücudun direndini arttırır. GlutaBig’ in orman meyveleri aromalı ve aromasız olmak üzere iki farklı toz ve bir de kapsül formu vardır. Aromasız olanı dilerseniz antrenman öncesinde aldığınız takviyenin içerisine ekleyebilir, dilerseniz de tek başına istediğiniz bir içecek ile kullanabilirsiniz.

Ne Zaman Kullanılır

En iyi zamanlama, antrenman sonrasındadır. Ayrıca gece yatmadan ve sabah kalkar kalkmaz kullanabilirsiniz. GlutaBig ‘i antrenman sonrasında 1 servis kullanabilirsiniz.

Leave a comment