Blog

ARJININ NEDİR ? NASIL KULLANILIR ?

Arjinin vücudumuzun üretemediği yarı esansiyel bir aminoasittir. Performans artışı için özellikle antrenman öncesinde kullanılır. Arjinin, nitrik oksit seviyesinin yukarı taşınmasını sağlayarak kan dolaşımını arttırır, hücrelere daha fazla oksijen ve yakıt taşınır. Bu sayede hem antrenman performansınız artar hemde hücreler iyi beslendiği için antrenman sonrasında protein sentezi ve kas onarımı hızlanır. Ayrıca arjinin amino asidinin bağışıklık sistemini desteklediği de bilinmektedir.

Bigjoy Sports ürün gamında aromalı aromasız, toz ve kapsül olmak üzere birbirinden farklı arjinin çeşitleri bulunmaktadır.

Aromasız arjininleri her içeceğe katarak kendi özel formülünüzü yaratabilirsiniz. Örneğin antrenman öncesinde içtiğiniz BCAA yada protein tozunun içerisine ekleyerek kullandığınız takviyenin etkisini arttırabilirsiniz. Aromalı olanlar ise tek başına kullanım kolaylığı sağlar. Kapsül formu ise toz kullanmak istemeyenler için pratik bir alternatiftir.

Ne Zaman Kullanılır

Başlangıç seviyesinde antrenmandan 20-30 dakika önce ya da akşamları yatmadan önce 1 porsiyon kullanabilirsiniz. İleri seviyelerde antrenmandan önce, yemek aralarında ve yatmadan önce tüketebilirsiniz.

Leave a comment