Blog

GLUCOSAMİNE CHONDROİTİN WİTH MSM NEDİR ? NASIL KULLANILIR ?

Glukozamin kıkırdaklarımız da doğal olarak bulunan bir maddedir ve kıkırdak oluşumuna ve eklem sıvısındaki artışa destek olur. Bu yüzden yaklaşık 30 yıldır. Avrupa’da eklem ağrıları ile mücadelede en çok tercih edilen desteklerden biridir.

Glukozamin sadece spor yapanlar arasında popüler değildir. İlerleyen yaş ile birlikte eklemlerindeki kıkırdak dokusu da yaşlanır, hasarlar oluşur. Özellikle fazla kilonuz varsa ya da uzun süre spor yaptıysanız eklemleriniz daha fazla yük altında kaldığı için tahribatı da fazla olur, ağrı yaşama ihtimaliniz artar. Glukozamin bu ağrıları azaltmaya yardımcı olabilir.

Kondrotin de kıkırdak ve tendon üretmek ve hasar görmüş olanları tamir etmekte kullanılan bir proteindir. Aynı zamanda ağrılı şişkinlikleri iyileştirmeye yardımcıdır yani enflamatuar etkiye sahiptir.

MSM de eklem, kıkırdak ve bağ dokularının elastiyetini arttırmaya yardımcı bir maddedir. Özellikle glukozamin ile beraber alınmasının ağrıyı ciddi biçimde azalttığı araştırmalarla gösterilmiştir.

Bigjoy Glukozamin Chondrioitin MSM, yüksek kalitede hammadde ile üretilmiştir. 1 servisinde 1500 mg glukozamin Sülfat, 900 mg kondroitin ve 600 mg MSM içerir.

NASIL KULLANILIR ?

Gün içerisinde 3 tableti tercihen yemeklerle beraber tüketebilirsiniz.

Leave a comment