Blog

CAFFEINE PLUS+ NEDİR ? NASIL KULLANILIR ?

Bigjoy Caffeine her kapsülde 200 mg kafein içeren besin takviyesidir. Kafein ihtiyacını karşılamanın pratik alternatifidir. Her kapsülde 1 fincan filtre kahveden daha fazla kafein içerir.

Kimler Kullanabilir ?

Kafeinin en bilinen faydası uykusuzluk ve yorgunluk halini azaltması ve dikkati arttırmasıdır. Bu yüzden özellikle iş yerinde çalışanlar ve öğrenciler tarafından sıklıkla kullanılır. Örneğin öğle yemeğinden sonra bastıran uyku hali ile mücadele etmek için mesaiye kaldığınızda daha efektif çalışmak için ya da sınavlara çalışırken bilişsel performansı arttırmak için kullanabilirsiniz.

Kafeinin sadece bilişsel değil fiziki performansı artırdığına dair pek çok güçlü kanıtlar bulunmaktadır. Kafein antrenmanda aerobik ve anaerobik performansı arttırmaya yardımcı olabilir. Bu da daha fazla set ve tekrar sayısı daha yüksek ağırlıklar ve dayanıklılık sporlarında örneğin bisiklet ya da koşuda daha uzun mesafeler demektir.

Kahve ayrıca bazal metabolizma hızını arttırmaya yardımcı olabilir. Metabolizma hızını artması demek daha fazla kalori ve daha çok yağ yakımı anlamına gelir.

Nasıl Kullanılır ?

Spor ile kullanacaksanız antrenmandan 30 dakika önce , yorgunlukla mücadele etmek için kullanacaksanız kahve tüketme ihtiyacı hissettiğiniz zaman 1 kapsülü 1 bardak su ile tüketebilirsiniz.

Kullanım Bilgisi

Yüksek miktarda kafein içeren takviye edici gıdaları, çocuklar ve hamileler ve emziren annelerin kullanmaları tavsiye edilmemektedir.

Leave a comment